O nas

poznaj nas

Czym się zajmujemy?

Akademia Top Team działa od roku 2017, wtedy stowarzyszenie zostało zarejestrowane. Jednak propagowanie judo i jujitsu wśród dzieci i młodzieży trwa już od 2013 roku. To właśnie wtedy, odbyły się pierwsze zajęcia sportowe. Wówczas nie był to w naszym mieście sport popularny. Na zajęcia zgłosiło się pięcioro dzieci.Dzisiaj mamy ich ponad 100. Klub został założony przez Sandrę Pniak posiadaczkę czarnego pasa w judo oraz jujitsu. Aktualnie w klubie mamy 5 trenerów z których każdy jest czynnym zawodnikiem oraz doświadczonym trenerem. 

Akademia Top Team to nie jest zwykłe stowarzyszenie sportowe. Rodzice powierzając nam swoje pociechy oczekują od nas czegoś więcej. Oprócz rozwoju sportowego  i odciągania dzieci od komputera propagujemy wśród dzieci sportową postawę i wspieramy zawodników emocjonalnie. Przychodzą do nas z najróżniejszymi sprawami, uczą się przegrywać, ponosić porażkę, opiekować się słabszymi, nie wywyższać się, odnosić się do siebie z kulturą i szacunkiem. Nasze zajęcia są wsparciem dla rodziców, którzy mierzą się z wychowywaniem dzieci z najróżniejszymi schorzeniami. Mamy wśród podopiecznych dzieci wadami postawy, otyłością, niskim napięciem mięśniowym, ADHD, Aspergerem oraz problemami motorycznymi. Dzieci uczą się samoakceptacji oraz pewności siebie. Oczywiście, jak w przypadku uprawiania każdego sportu nie można zapomnieć o dyscyplinie, współpracy w grupie (mimo iż jest to sport indywidualny), asertywności, decyzyjności oraz wytrzymałości psychicznej.

Akademia Sportowa Top Team nie kończy swojej działalności na macie. Organizujemy dla dzieci i młodzieży obozy sportowe, podczas których dzieci nie tylko trenują ale również uczą się samodzielności, języka angielskiego oraz miło spędzają czas oraz półkolonie. Co roku staramy się zaprezentować umiejętności naszych podopiecznych. Gala Akademii top Team to świetna okazja ku temu.  Podczas gali rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy miasta mają okazję podziwiać umiejętności zawodników nie na macie, ale na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Obecnie w Akademii Sportowej Top Team trenuje ponad 100  zawodników w wieku od 3 do 18 lat. Zawodnicy są podzieleni na cztery grupy wiekowe, najmłodsi trenują dwa razy w tygodniu, najstarsi nawet 4-5 razy. Prowadzimy również klasy sportowe oraz usportowione o profilu sportów walki judo/jujitsu.

TRENUJEMY AŻ W 3 MIEJSCACH 🙂

Zajęcia są prowadzone codziennie w godzinach od 16 do 20

W SP 28 w Wodzisławiu Śląskim ul.Mieszka 10

Przy boisku Wicher Wilchwy ul. Jastrzębska

Radlin , Sokolska 6, 44-310 Radlin , Obiekt Sportowy “Sokolnia” im. Leszka Blanika

Dlaczego my?

ZAŁOŻENIA AKADEMII SPORTOWEJ TOP TEAM

 • ODCIĄGNIĘCIE OD KOMPUTERA 
 • ROZWÓJ SPORTOWY DZIECI I MŁODZIEŻY SZERZENIE SPORTOWEJ POSTAWY 
 • WSPARCIE EMOCJONALNE 
 • WYCHOWANIE W KULTURZE 
 • WSPARCIE RODZICÓW PRZY SCHORZENIACH ( otyłość, wady postawy, niskie napięcie mięśniowe, ADHD, Asperger, problemy motoryczne )  
 • SAMOAKCEPTACJA 
 • ZWIĘKSZENIE PEWNOŚCI SIEBIE 
 • NAUKA WSPÓŁPRACY W GRUPIE 
 • NAUKA DYSCYPLINY 
 • NAUKA SZACUNKU 
 • NAUKA DECYZYJNOŚCI, ASERTYWNOŚCI ORAZ WYTRZYMAŁOŚCI PSYCHICZNEJ 

Przewiń do góry